Jdi na obsah Jdi na menu

ze zápasu s Braníkem a turnaje

7. 5. 2016

 V zápase s Braníkem jsme hledali "lídra" týmu.  Kluky jsme nechali hrát prakticky beze slov během hry ani jsme nepovzbuzovali ani neradili ani nepřipomínali. O všem jsme se bavili jen v přestávkách. Zejména na hřišti, u kterého jsem povětšinou byl já (Dominik) jsme na to najeli hned od 1. minuty. Průběh byl takový, že v první čtvrtině bylo slyšet spadnutí špendlíku a tempo našeho výkonu bylo dost vlažné..nadále bylo zajímavé sledovat, jak se s tím kluci během utkání vypořádávají zejména, když na utkání nebyla několik kluků, kteří patří právě mezi ty jenž jsou na hřišti slyšet. Nejdříve na to naskočil Tomáš a začínal hrát více z branky a hru místy organizovat, někteří další kluci se přidávali místy jako třeba Tadeáš nebo Kápo, občas se zase rozeznělo ticho. Nicméně hra se v dalších čtvrtinách díky tomu i trochu zrychlila a počet šancí se zvýšil. Během utkání jsme tedy hledali lídra, který vezme otěže zápasu na sebe a to nejen herně, ale i organizováním ostatních, povzbuzováním, zavelením k nějaké aktivitě apod.. Je to úkol do dalších zápasů, povzbudit se navzájem, zavolat na ostatní, kde jsou hráči, co může udělat, kam to dát apod.. Potom se bude klukům hrát lépe a lépe prodají i své naučené dovednosti. Je jasné, že někdo to má v sobě víc a někdo méně, ale i na tom se dá pracovat. Druhou partu jsem neviděl tolik, ale k tomu nám více dodá David.

Dominik

I na druhém hřišti jsme ubrali trenérského mluvení a nechali tak více prostor klukům. Stejně jako s každou novou věcí, kterou zkoušíme, i tady chvíli potrvá, než se to kluci naučí. Proto i u nás bylo spíše ticho, které sem tam někdo protnul nesmělou poznámkou. Že to pro kluky není jednoduché, ukázal i fakt, že kdo se více soustředil na mluvení a organizování hry, tak sám vypadl ze hry. To se ale bude zlepšovat. První dvě čtvrtiny hráli kluci na postech, na kterých jim to dlouhodobě sedí více a dokázali Braník zatlačit. Na druhé dvě čtvrtiny jsme to trochu proházeli a na hře to bylo znát. I díky tomu, že soupeř k nám prohodil svou lepší partu, nám dělalo problémy se dostat od vlastní branky a byli jsme málo nebezpeční. Kluky tedy chválím za první dvě čtvrtiny, která byla opravdu dobrá, a objevovalo se v ní hodně věcí, které trénujeme. Jmenovitě bych dnes vyzdvihl Matouše, který i ke konci, kdy už ostatní více věšeli hlavy, hrál s velkou chutí a zaujal i trenéry soupeře.

David

 


 

 

Turnaj v Řepích jsme pojali stejně jako přátelák s Braníkem. Počítali jsme, že kluci budou na turnaji vynikat technikou s míčem a pohybem po hřišti, což potvrdili. Když už jsme v tomhle lepší než soupeři, tak chceme kluky posunout o kus dál k tomu, aby byli nejen normálními dobrými hráči, ale aby byli vyčnívajícími. Chtěli jsme tak po nich , aby se sami povzbudili, sami si organizovali hru, sami si koučovali zápas - zkrátka nechtěli jsme do zápasů dávat takové ty spínací pokyny, jako pohyb, chceš hrát, pojd, jak pomůžem atd., chtěli jsme aby se kluci zapínali sami a když už někdo zaspí, tak aby ten pokyn přišel od někoho z kluků. To neznamená, že jsme je v tom nechali vyloženě, mezi zápasy jsme to s kluky řešili. Kluci to místy zvládali dobře, místy na to zapomínali, záleželo i na únavě a na vývoji utkání,  ono je to vždy lehčí když se vede a daří. Krásnou ukázkou toho bylo stavění zdi - při prvním momentu kluci zeď v podstatě nepostavili, soupeř naštěstí minul. O přestávce jsme se na tu zeď kluků jen zeptali a hned v dalších utkáních již bylo vidět, jak si to bránění střeleckých standartek kluci dirigují. Chceme tím u kluků podpořit jejich aktivitu a jejich roli v týmu, aby v budoucnu nepůsobili dojmem "mouchy sněste si mě", protože to je jeden z momentů, který je u starších kluků dost často vidět. Pozitivem je, že kluci dali ve všech utkáních branku. Turnaje se zúčastnili Motorlet 05 s pár 06, Řepy 05, Řepy 06, Stodůlky 05/06, Bílá Hora 05, Přední Kopanina 05, Dukla 2007. V těch finálových soubojích bylo znát v některých momentech, že starší kluci nás dokázali přetlačit, nicméně až na předposlední utkání s Motorletem dokázali kluci podat velmi slušné výkony. V základní skupině to od nich byla velká paráda.